Gminny Ośrodek Kultury

w Lubszy

Od dnia 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie gminy przy wsparciu pracownika merytorycznego. W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych. Poprzez udział w spisie mieszkańcy uzyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w ich otoczeniu.

Bogusław Gąsiorowski

Gminny Komisarz Spisowy

NSP2021

Zapraszamy wszystkie dzieci z Gminy Lubsza do wzięcia udziału w konkursie wielkanocnym na najciekawszą rymowankę. Może być śmieszna, poważna - co kto woli. Ważne, że musi mieć nie więcej niż 500 znaków (ze spacjami). Konkurs organizujemy w dwóch kategoriach wiekowych - dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Na najlepsze prace w obu kategoriach czekają atrakcyjne nagrody - bony na zakupy w MediaExpert o wartości 150 zł, 100 zł i 50 zł.

Prace należy przesyłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 28 marca 2021 r. UWAGA! Do maila koniecznie należy dołączyć skan lub zdjęcie odręcznie podpisanej przez rodzica uczestnika Karty uczestnictwa. Szczegóły w regulaminie.

Regulamin konkursu

Karta uczestnictwa

easter 1247634 1920