P1040169Od 1 lutego dzieci z Gminy Lubsza rozpoczęły dwutygodniową przygodę w świetlicach wiejskich. W pierwszym tygodniu odbywały się m.in. zajęcia techniczne i plastyczne, podczas których dzieci różnymi technikami wykonały walentynkowe serca i zimowe obrazy. Zorganizowano warsztaty literackie ,, Mały poeta ‘’ w bibliotekach oraz warsztaty komiksu w Czepielowicach.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe w Lubszy, Dobrzyniu i Mąkoszycach, w ramach których dzieci zmierzyły się w różnych konkurencjach sportowych: dart, piłkarzyki, tenis stołowy, szachy i warcaby.

Jedną z ciekawszych form spędzania czasu wolnego były warsztaty kulinarne w świetlicach. Dzieci przygotowywały pączki, mufinki, faworki czy sałatki.

W piątek, na zakończenie pierwszego tygodnia ferii, w Domu Ludowym w Lubszy odbyła się zabawa karnawałowa dla wszystkich dzieci z Gminy Lubsza, biorących udział w zajęciach w świetlicach wiejskich.

Zabawę z ponad setką dzieci poprowadzili animatorzy z Coco Dance Center z Brzegu. Wiele radości sprawiła dzieciom wspólna integracja międzyświetlicowa oraz możliwość pomalowania swojej buzi i prezentacja kostiumu. Po wyczerpujących tańcach i zabawach dzieci otrzymały poczęstunek.

Kolejny, drugi tydzień ferii zimowych zapowiada się równie interesująco. Szczegóły zajęć oraz harmonogram pracy świetlic dostępne są u opiekunów świetlic wiejskich, a także na stronie www.goklubsza.pl. Zapraszamy!

Beata Zatoń – Kowalczyk

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy