P1040348Przez całe dwa tygodnie ferii dzieci z Gminy Lubsza świetnie się bawiły i chętnie uczestniczyły w zajęciach w świetlicach wiejskich. Podczas ferii opiekunowie świetlic i bibliotek przeprowadzili szereg zajęć technicznych, plastycznych, sportowych, kulinarnych, a także literackich, czytelniczych i muzycznych.

Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii w Domu Ludowym w Lubszy odbyła się zabawa karnawałowa, a na zakończenie drugiego tygodnia – warsztaty muzyczne i zabawy ruchowe dla wszystkich dzieci z Gminy Lubsza, biorących udział w zajęciach w świetlicach wiejskich.

Zabawę karnawałową z ponad setką dzieci poprowadzili animatorzy z Coco Dance Center z Brzegu, natomiast warsztaty muzyczne z pokazami instrumentów poprowadził Szymon Dobrzański. Wiele radości sprawiła dzieciom wspólna integracja międzyświetlicowa oraz możliwość pomalowania swojej buzi, a w szczególności - magiczna maszyna do produkcji waty cukrowej. Zabawy ruchowe podczas ostatniego piątku ferii, a także „produkcję” waty cukrowej świetnie poprowadziły pracownice Gminnego Ośrodka Kultury: Joanna Leja, Dominika Drozd oraz Małgorzata Okońska. Po wyczerpujących zabawach dzieci otrzymały poczęstunek. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Zimowa Gmina Lubsza 3D”. Pierwsze miejsce zajęła biblioteka i świetlica wiejska w Kościerzycach, drugie – biblioteka i świetlica w Mąkoszycach, a trzecie – świetlica wiejska w Szydłowicach. Zwycięzcy oraz wszyscy biorący udział w konkursie (świetlice i dzieci) otrzymali nagrody i drobne upominki. Serdecznie dziękujemy sponsorom i wszystkim wspierającym, dzięki którym tak świetnie udało się nam przeprowadzić zajęcia i zabawy dla naszych najmłodszych. Dziękujemy: Wójtowi Gminy Lubsza, hurtowni zabawek NIKE Tomasz i Monika Nikiel w Piastowicach, Staroście Powiatu Brzeskiego, Inspiracji Catering Łukasz Wasilewski, Biurovita Brzeg, SAiT Józef Małojło oraz firmie Komputronik.

Ferie zimowe w Gminie Lubsza zakończyły się Koncertem Walentynkowym w świetlicy wiejskiej w Dobrzyniu, świetnie przygotowanym i poprowadzonym przez Szymona Dobrzańskiego i Krzysztofa Potaczało – mieszkańców Gminy Lubsza. Piosenki z różnych dekad muzycznych, poezja miłosna i fantastyczna atmosfera koncertu z pewnością stały się zachętą do organizacji kolejnych kameralnych koncertów muzycznych w różnych miejscowościach Gminy Lubsza. Najbliższe takie wydarzenia planowane są już niebawem, z okazji Dnia Kobiet.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.goklubsza.pl, gdzie na bieżąco umieszczane są informacje na temat najbliższych wydarzeń kulturalnych oraz harmonogram pracy świetlic i bibliotek. Wszelkie informacje dostępne są również u opiekunów świetlic i bibliotek wiejskich.

Beata Zatoń – Kowalczyk

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy