P1000859Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy po raz dziewiąty zorganizował coroczne spotkania dla seniorów pn. „Dzień Seniora”, które odbyły się w miejscowościach Mąkoszyce (20.09.2014 r.) i Czepielowice (27.09.2014 r.).

W dniach 04 października na hali sportowej w Publicznym Gimnazjum w Kościerzycach i 11 października w świetlicy wiejskiej w Szydłowicach odbyły się również spotkania pn. „Dni Seniora”.

Kolejno, w dniach 18 października 2014 r w świetlicy wiejskiej w Michałowicach i 25 października 2014 r na Hali sportowej w Lubszy odbyły się Dni Seniora dla mieszkańców z pobliskich miejscowości.

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Bogusława Gąsiorowskiego Wójta Gminy Lubsza, ks. Józefa Melera proboszcza parafii Lubsza, ks. Antoniego Akińczy proboszcza parafii Mąkoszyce, radnych, sołtysów oraz zespołu „Leśne Echo” i zespołu „Bożenki”, które to zespoły naprzemiennie przez sześć tygodni bawiły wszystkich Seniorów z gminy Lubsza. Podczas Dnia Seniora w Szydłowicach swoją obecnością zaszczycił nas Ojciec Kalis Piotr Salak, który skierował kilka słów do zebranych seniorów, pobłogosławił ich oraz przygotowany poczęstunek.

Imprezy otwarte zostały przez p.o. dyr. GOK w Lubszy Joannę Leja i Wójta Gminy Lubsza Bogusława Gąsiorowskiego, którzy przywitali i złożyli seniorom najlepsze życzenia zdrowia, pogody ducha, zrozumienia u dzieci, opieki najbliższych, jak największej liczby dni spędzonych wspólnie z rodziną i przyjaciółmi.

W dniu 25 października br. w miejscowości Lubsza obchody Dnia Seniora zostały połączone z obchodami Święta 11 Listopada.

Pierwsza cześć uroczystości poświęcona była obchodom Święta Niepodległości, które rozpoczęło się od odśpiewania Hymnu Państwowego, po którym nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich zebranych przez Bogusława Gąsiorowskiego Wójta gminy Lubsza, po czym kilka słów do zebranych skierował również ks. Proboszcz Józef Meler.

Na obchody Święta Niepodległości przybyli kombatanci Gminy Lubsza na czele z prezesem Koła Gminnego ZKRP i BWP w Lubszy Panem Władysławem Rudykiem. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich Honorowy Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZKRP i BWP w Brzegu mjr pil. Adam Kownacki, który podczas trwania uroczystości wręczył odznaczenia dla zasłużonych. Za pamięć i popularyzację czynu zbrojnego została nadana Jubileuszowa Złota Odznaka 70 rocznicy Bitwy pod Lenino. Odznaczenia zostały przyznane dla:

ppor. Wandy Jackowskiej, ppor. Karola Lipińskiego, ppor. Stanisława Łuckiego, por. Władysława Rudyka, ppor. Józefa Salaka, ppor. Stanisława Sobolewskiego, ppor. Józefy Zakrzewskiej.

Dalsza część uroczystości poświęcona została obchodom Dnia Seniora.

Po części artystycznej nadszedł czas na poczęstunek i wzniesienie toastu za Seniorów. Obchodom Dnia Seniora towarzyszyły również tańce, wspólne śpiewanie piosenek i przyśpiewek z lat młodości naszych Seniorów.

Każdy z przybyłych Seniorów otrzymał od organizatorów w podziękowaniu za przybycie piękne ręcznie wykonane kwiaty.

Dzień Seniora to wyjątkowy czas podczas którego wszyscy Seniorzy mogą się ze sobą spotkać, porozmawiać, powspominać dawne jak i teraźniejsze czasy. Jest to czas zwrócenia uwagi społeczeństwa na ludzi starszych, na ich troski, problemy.

Organizując „Dzień Seniora” Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy pragnie podziękować Seniorom za ich trudy i życiowe doświadczenie oraz pokazać, że o Nich pamiętamy. Dlatego życzymy Wam, Drodzy Seniorzy, więcej takich okazji do zabawy i byście nigdy nie tracili pogody ducha.

Podziękowanie

Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy składa serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor i pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubszy, Pana Romana Czechowskiego - dyrektora oraz pracowników i uczniów Publicznego Gimnazjum w Kościerzycach za pomoc przy organizacji Dnia Seniora.

Podziękowania kierujemy również do Pani Teresy Preis i Pani Doroty Drozd z Szydłowic, Pana Pawła Fieszaka sołtysa wsi Michałowice oraz do Kierownika i pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej w Śmiechowicach za pomoc podczas Dnia Seniora.