Gminny Ośrodek Kultury

w Lubszy

20200213 122736Dobiegły już końca długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież dwutygodniowe ferie zimowe. Pozostawiły one miłe  wspomnienia, które zostaną w pamięci na długo.

 

 

 

Podczas tegorocznych ferii na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji i zajęć przygotowanych w świetlicach i bibliotekach. W pierwszym tygodniu ferii zimowych na świetlicach przeprowadzone zostały warsztaty pomponowe (11.02.2020 r.) podczas, których dzieci wykonały z pomponów zwierzęta i breloczki do kluczy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z Lego Robotyki (11.02 i 13.02.2020 r.) przeprowadzone przez wykwalifikowanego instruktora. Zajęcia te poprzez zabawę uczyły  pracy zespołowej oraz konstruowania z klocków Lego i programowania robotów. Również w bibliotece można było ciekawie spędzić czas poprzez uczestnictwo w zajęciach pt. „Spotkanie z książką” ( 12.02.2020 r.) podczas, których dzieci i młodzież redagowali wiersze walentynkowe i wykonywali kartki walentynkowe. Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii (14.02.2020 r.) odbyła się zabawa karnawałowa, którą poprowadzili animatorzy z „Kopalni marzeń”.

Drugi tydzień ferii również obfitował w wiele atrakcji.  W dniu 17.02.2020 r. przeprowadzone zostały ekologiczne warsztaty – nowe życie starych zabawek oraz warsztaty artystyczne w czasie których dzieci wykonały przestrzenne kwiaty z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet. W bibliotekach ( 18.02.2020 r.) odbyły się warsztaty edukacyjne pt. „Domek baby Jagi i chatka Kubusia Puchatka” w czasie, których dzieci czytały bajki a następnie wykonywały domki tytułowych bohaterów.

Jedną z wielu ciekawych form spędzania czasu wolnego był wyjazd do kina w Oławie na film pt. „Doktor Dolittle” i na kręgielnię. Z tej formy aktywności w dniu 19.02.2020 r. skorzystało 146 dzieci z całej gminy. Podczas pobytu na kręgielni dzieci mogły nauczyć się  gry w kręgle oraz udoskonalić swoje umiejętności. Wycieczce towarzyszyło wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.