Gminny Ośrodek Kultury

w Lubszy

Eugenia Kotarska Kwiaty z papieruPięćdziesięcioro Seniorów z Błot, Czepielowic, Dobrzynia, Lubszy i Szydłowic zakończyło wykonanie drugiego zadania w ramach projektu „Kultura u Seniora” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy i współfinansowanego przez Fundację PZU.

 

 

Tym razem najstarsi mieszkańcy Gminy Lubsza przygotowywali, na podstawie przygotowanych przez pracowników GOK-u instrukcji, kwiaty z krepiny (hortensje i malwy). Niektórzy z uczestników stworzyli również inne kwiaty.

W maju z otrzymanych w ramach projektu materiałów plastycznych Seniorzy wykonują wianki.

Założeniem projektu „Kultura u Seniora” jest urozmaicenie czasu wolnego, który z racji pandemii Seniorzy spędzają w domach, a także przeciwdziałanie ich samotności i braku zajęć dodatkowych. Swoje prace Seniorzy fotografują i przesyłają do GOK-u mailem. Jeżeli któraś ze starszych osób nie korzysta z internetu, może o pomoc poprosić młodszych członków rodziny, np. wnuczęta, a przy okazji zapoznać się z funkcjonowaniem sieci internetowej. Taka współpraca Seniorów z młodymi ludźmi to również jedno z założeń przedsięwzięcia.

Projekt „Kultura u Seniora”, którego całkowita wartość wynosi 12,5 tysiąca zł, potrwa do sierpnia 2021 r. Na zakończenie każdy z uczestników otrzyma upominek. Jeżeli restrykcje związane z pandemią koronawirusa to umożliwią, przewidziane jest również uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia podczas wspólnego spotkania uczestników projektu.